Země živitelka 2012


39. ročník tradiční výstavy byl důkazem, že naše výrobky chutnají jak rezidentům, tak i prezidentům.

Na sklonku prázdnin se Choceňská mlékárna tradičně představila na mezinárodním agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích. Choceňské mléčné výrobky zde byly zastoupeny hned ve třech stáncích: v expozici KLASA – SZIF ministerstva zemědělství ČR, dále ve stánku maloobchodní sítě COOP, kde jsme prezentovali naše výrobky v privátní značce Ranko společně s kolegou z Accomu Frantou Ludvíkem, a taktéž v sekci Pardubického kraje, která byla umístěná v obří expozici Regionální potraviny. Zde jsme představili naši oceněnou novinku: smetanový jogurt s brusinkou, který se stal regionální potravinou Pardubického kraje. Díky výjimečné kvalitě a chuťovým vlastnostem získal tento produkt nejen zmíněné prestižní ocenění, ale také spoustu nových zákazníků.

Bylo vidět, že choceňský smetanový jogurt či choceňské pomazánkové máslo na davy návštěvníků rozhodně nepůsobily jako něco neznámého. A to překvapivě ani na Jihočechy, kteří jsou, jak známo, velkými patrioty “svých” regionálních výrobců. Naše výrobky ochutnaly stovky návštěvníků, mezi kterými byl i prezident republiky Václav Klaus či ministr zemědělství Petr Bendl. Jejich spokojené tváře a příznivá hodnocení nás opětovně ubezpečily, že naše poctivé výrobky mají své místo na trhu.

Nechceme však usínat na vavřínech, neboť slova chvály jsou pro nás především velkým závazkem. Že „s poctivostí nejdál dojdeš“ pro nás není jen zprofanovanou frází, ale filozofií, kterou jsme si zvolili za vlastní. Proto budeme do příštího jubilejního čtyřicátého ročníku Země živitelky opětovně připraveni nejen s tradiční paletou našich výrobků, ale také s nějakou novinkou.

20120903_152216 3x8g0473 20120831_114707 20120902_152702