Brusinka je Regionální potravinou


Smetanový jogurt s příchutí brusinka zvítězil v soutěži Regionální potravina 2012.

Odborná porota soutěže Regionální potravina 2012 vybrala devět výrobků s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi z Pardubického regionu. Jedním z oceněných producentů je i Choceňská mlékárna, jejíž zástupci převzali ve středu 6. června v Rytířských sálech pardubického zámku ocenění pro smetanový jogurt s příchutí brusinka z rukou náměstka ministra zemědělství Aleše Kendíka a hejtmana Pardubického kraje Radko Martínka.

„Naším cílem je dostat kvalitní výrobky místních producentů do maloobchodních prodejen i řetězců. Chceme, aby si spotřebitel mohl jednoduše vybrat kvalitní potraviny po celý rok. Zároveň je udílení loga Regionální potravina osvědčeným způsobem, kterým Ministerstvo zemědělství pomáhá propagovat vysoce jakostní výrobky malých a středních producentů,“ vysvětluje ministr zemědělství Petr Bendl záměr projektu Regionální potravina.

Odborná porota uděluje ocenění v devíti kategoriích. Logo Regionální potraviny  pro daný rok může získat vždy jen ten nejlepší ve svém oboru. V kategorii Sýrů včetně tvarohu byl vyhlášen jako nejlepší Polooštěpek – pařený sýr  (Miltra B s.r.o.), z Mléčných výrobků ostatních porota vybrala Choceňský smetanový jogurt – brusinka (Choceňská mlékárna s.r.o.). Dále se umístily např. špekáčky z Rosic, pardubické Perníkové minidezerty či Hlinecká medovina. Kompletní přehled oceněných výrobků najdete na oficiálním webu soutěže.

logo_regionalni_potravina_378x378

Do soutěže se mohou každý rok se svými výrobky přihlásit malí a střední potravinářští producenti. O tom, kdo zvítězí, rozhoduje komise tvořená odborníky Ministerstva zemědělství, Státního zemědělského intervenčního fondu, Potravinářské i Agrární komory, Státní veterinární správy, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a v každém kraji v porotě zasedají i zástupci kraje.

Soutěž Regionální potravina se uděluje nejlepším potravinám ve 13 regionech České republiky od roku 2010. Ocenění získalo již přes 170 výrobků, jedním z hrdých vítězů je i náš Fit Line rybí (Regionální potravina roku 2011). Na fotografiích níže přijímá za Choceňskou mlékárnu ocenění pro Brusinku manažer pro marketing a obchod Jan Fogl.